0553 237 56 63     0553 237 56 63
istanbulcambalkonpanjur.com@gmail.com     Talep Formu
0553 237 56 63     0553 237 56 63 7/24     istanbulcambalkonpanjur.com@gmail.com     Servis Talep Formu
İstanbul Profesyonel Usta hizmeti!

KATLANIR CAM BALKON

07 Eylül 2022     1279 Görüntüleme 990,00 TL

ASYA VE AVRUPA YAKASINDA HİZMETİNİZDEYİZ

Nerelerdeyiz ?

 

Asya ve Avrupa Yakasının Tüm Semtlerine Ücretsiz  Hizmetimiz Vardır

 

Maalesef sadece fiyat teklifi için ölçü alamıyoruz. Niyetiniz gerçekten yaptırmak ise ölçünüzü ücretsiz olarak alırız. Bazı müşteriler hususi fiyat almak için ölçüye çağırıyor ve geri dönüş yapmıyor. Bu durum bize maliyetli ve aşırı derecede zaman kaybı vermektedir.

 
 

KATLANIR CAM SİSTEMLERİ VE PANJUR BİZİM İŞİMİZ. DOĞRU TERCİH SİZİ PİŞMANLIKTAN KORUR

Katlanır Cam Balkon Genel Özellikleri

 

Katlanır cam balkon da 8 milim temperli camlar kullanılır ( her 8 mm temperli cam aynı değildir. ithal camlarda damarlama mevcuttur. Tansiyonu yüksek cam olarak geçer ve temperlendikten sonra patlayabiliyor. Yerli şişe cam veya düzce cam olmalıdır. 

 

 Alüminyum kasa kalınlığı ortalama 3 milimdir ( oldukça kalın ideal bir profildir. mukavemeti yüksektir )

 

 Cam balkon alüminyum kasalarında oluk sistemi bulunmaktadır ( Yağmur suyunu tekrar dışarı atmak için kullanılan bir özelliktir.

 

Kullanılan Tekerler çift rulmanlı metal tekerlerdir ( Çift rulmanlı metal tekerlerin hepsi görünüşte aynıdır fakat içindeki bilyalı rulman kalitesi çok çok önemlidir aksi takdirde kötü tekerleğin ömrü 2-3 yıl sonra camlarınızı iteleme kakalama ile çalıştırır.

 

Yalıtım amaçlı kullanılan silikonize mastik birinci sınıf üründür ( En çok önemlilik arz eden işlerden biride yalıtımdır. Piyasada 0,50 euro ya satılan mastikler de var 1 euro ya satılan ürünlerde. Fakat kalitesiz silikonlar bir kaç yağmur suyu ve birkaç kış gördükten sonra akar ve çatlar. Bunun sonucunda balkon hava alır ıslık sesi alır ve su geçirir. Bizim kullandığımız silikonlar dış cephe silikonudur ve tüm olumsuz hava koşullarına 10 yıl dayanıklıdır.

 

1 m2 cam balkon uygulanan alana ortalama 3.5 KĞ alüminyum kullanılır ( alüminyum et kalınlığından daha önemlisi budur. Uygulama yapılacak alana m2 ye kaç kğ alüminyum gidiyor bu önemlidir )

 

Kasalarda kıl fitilli yalıtım vardır ( Kıl fitiller camların arasında kullanılan alüminyum fitillere 2 adet dikey olarak kullanılır. Ayrıca camların hareket ettiği alt ve üst kasalara da ikişer adetten toplam 4 adet yatay olarak uygulanır. Bir diğer uygulama alanı ise camların başlangıç ve bitişlerinde bulunan dikme profillerine uygulanır.)

 

Açılır camlarda isteğe göre ispanyolet kollu sistem kullanılır ( Bu ürün tıpkı pvc pencerelerinizi nasıl açıyor iseniz cam balkonunuzu da aynı şekilde açmanızı sağlar. Yani kollu kilittir. İspanyolet kilit diye geçer ve ultra slider cam balkonlarda kullanılır. Kesinlikle tercih etmenizi öneririz. M2 fiyatına ortalama 10 euro yani 80 TL etki etmektedir)
 

Not: İstanbul'da bulunan bir çok cam balkon firması ucuz fiyatlara iş yapabilmek için malzeme ve en önemlisi işçilikten çalmaktadır. Katlanır cam balkon malzemelerinin tamamı dolar ve euro ile satılır ve malzemelerden sadece tekerlerden çalarak yani ucuzunu tercih ederek bile metrekaresini 5 euro yani 40 TL ucuza yapmak mümkündür. Fakat bu ürünler size 3-5 yıl anca gider ve başınızı ağrıtır.)

 

KATLANIR CAM BALKON NEDİR ?

 

 

Katlanır cam balkon genellikle evlerimizin kullanım alanları kısıtlı olduğu için balkonları da bir oda gibi kullanmak amacıyla yaptırılıyor. İnsanlar evlerinde bulunan öte beriyi ( ütü masası, elektrik süpürgesi, çamaşırlık, kışlık yemekler, turşular vb) gibi eşya ve yiyeceklerini koymak için tercih eder oldu. 

Cam balkon pvc ürünlerine göre daha ekonomiktir. Ayrıca pvc ürünleri estetik değildir. Cam balkon silinmesi kolay olduğundan da tercih edilir.

Cam balkonlar temperli camlardan oluşur. Başlıca kullanılan malzemeler cam + alüminyum  ve rulmanlı tekerlerdir. Katlanır cam balkon da en önemli husus alüminyum profiller  rulmanlı teker ve kullanılan aksesuarlardır. Eğer 50-60 TL ucuza iş yaptırırsanız bu ürün size birkaç yıl gider ve sonunda camlarınız açılmaz olur .

Bazı müşterilerimiz bundan 3-5 yıl önce balkonunun birini başka bir firmaya yaptırmış. Diğer balkonu cam balkon yaptırmak için bizi arıyor ve ölçüye gidiyoruz. Müşteri bize diğer balkonun da tamir edilmesi gerektiğini söylüyor. Bunu ne zaman kime yaptırdınız diye sorduğumuzda ise 3-5 yıl önce falanca firmaya yaptırdık ama o günden beri kullanamadık diyor. Yani çoğu evin balkonunda cam balkon var ama hiç doğru düzgün açıp kapamamış müşteriler o kadar çok ki. 

 

Maksat evinizin balkonunu camla kapatmak değil katlanır cam balkon yaptırmak olmalıdır. Adı üstünde katlanır cam balkon. İstediğiniz zaman katlayıp açabilmek önemlidir. Kötü ürün tercih ederseniz o balkonu katlayarak açmak  size o kadar zahmetli gelirki.

 

ÖLÇÜYÜ NASIL ALIYORSUNUZ ?

48 saat içerisinde ölçüleriniz alınır. İşe başlamadan önce yapılacak işin ücretinin en az % 50'si önden peşin alınır. malum piyasa koşulları gereğince malzeme fiyatları her hafta zamlanıyor 

 Asya ve Avrupa Yakasının Tüm Semtlerine Ücretsiz  Hizmetimiz Vardır

Maalesef sadece fiyat teklifi için ölçü alamıyoruz. Niyetiniz gerçekten yaptırmak ise ölçünüzü ücretsiz olarak alırız. Bazı müşteriler hususi fiyat almak için ölçüye çağırıyor ve geri dönüş yapmıyor. Bu durum bize maliyetli ve aşırı derecede zaman kaybı vermektedir. 

 

YAPTIĞINIZ İŞLERİN GARANTİSİ VAR MI ?

Yapılan tüm işlerin garanti süresi 2 yıldır. 

SERVİS SÜRESİ NE KADAR ?

Bizi tamir için aradığınızda ortalama 5 gün  içerisinde probleminiz giderilir. Unutmayın dünyanın dev markaları dahi 15 gün süre verirken biz sadece 5 gün süre vermekteyiz.

SİZCE HANGİ SİSTEMİ TERCİH ETMELİYİM ?

Katlanır cam balkon 8 mm temperli camdan yapılır. Isıcamlı cam balkon ise çift camlı yani ısıcamlı temperli camlardan yapılır. Ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer ekonomik durumunuz müsait ise kesinlikle ısıcamlı cam balkonu tercih ediniz.

--- Eğer oturduğunuz evde uzun zamanlar otormayı düşünüyor iseniz ısıcamlı cam balkon tercih edilmeli

---- Kentsel dönüşüm gibi 3-5 yıl içerisinde yıkılması muhtemel binalarınıza katlanır cam balkon vs hiç birini yaptırmayın paranıza yazık

---Bazı evlerin ısı ile ilgili bir problemi yok bu durumda klasik cam balkonu tercih ediniz.

--- Cafe ve işyerleri restoranlar için ısıcamlı sistem tercih edilmeli

 

ESNAF DİLİYLE DEĞİL HALK DİLİYLE ANLAT BE KARDEŞİM  ?

Şöyle örnek vereyim; iki adet araba var. Her ikisi de 1600 cc motora sahip. birinin markası dacia diğerinin markası mercedes. Dacia da turbo yok ve sadece 70 beygir ama mercedes markalı araçta turbo var ve ilave olarak 110 beygir olsun. Şimdi sadece motor hacmine bakarsanız her ikiside aynı özelliktedir. Ama mercedes de kullanılan şase, boya, koltuk döşeme ve ek özellikler olsun en az 25 yıl boyunca sorunsuz kullanımı var iken dacia markalı otomobili siz düşünün.

Kardeşim bugün arabamızı yıkarken dahi kimi firma 40 TL ye kimisi 70 TL ye yıkıyor. Ama aradaki farkı yıkanınca görüyoruz. Çoğu oto yıkama firması deterjan ile araba yıkıyor  ve camları içten dahi silmiyor

Milletimiz ucuz ve markalı ürün alma peşinde bu imkansız gibi birşey. Size sadece görünürde aynı olan ürünü marka gibi satıyorlar. Sizde kendinizi tatmin ediyorsunuz. 400- 500 bin TL ye ev alıyoruz ama hanginiz bu evde kullanılan malzemelerin markasına bakıyorsunuz. Aslında çok önemli şeyleri es geçiyorsunuz.

 

200- 300 TL tasarruf ettiğinizi sanıyorsunuz ama cam balkon öyle bir ürün ki sürekli hareket halinde olan mekanik bir malzeme. Laminat parkelerde dahi ucuz ürünler en ufak bi su görünce hemen kavrar ve ses çıkartır. Hele ki cam balkon gibi bir üründe sürekli açıp kapatıyoruz tekerleri 2.sınıf olduğunu düşünün en fazla 2 yıl gider sonra başınız ağrımaya başlar ama iş işten geçmiştir. 

Rekabet edebilmek için ucuz ürün satmaya gerek yok. Akıllı ve bilinçli müşteri daha önceden kafası çok arımış tecrübe kazanmış müşteridir. Sizlere tavsiyem kendinizi avutmayın.

 

 

 

Nelere Dikkat Etmelisiniz. Lütfen Okuyunuz ve Fiyat Araştırması Yaparken Her Ürünü Aynı Kefeye Koymayınız...

 

 

 

KATLANIR CAM NEDİR ?

Katlanır cam balkon genellikle evlerimizin kullanım alanları kısıtlı olduğu için balkonları da bir oda gibi kullanmak amacıyla yaptırılıyor. İnsanlar evlerinde bulunan öte beriyi ( ütü masası, elektrik süpürgesi, çamaşırlık, kışlık yemekler, turşular vb) gibi eşya ve yiyeceklerini koymak için tercih eder oldu.

 

Katlanır Cam Balkonun Faydaları Nelerdir ?

 

Sizlere hizmet verirken işini seven ustalarla çalışıyoruz. Sadece kazanç amaçlı düşünen ustalarla çalışmıyoruz. İşini seven her işi başarır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynaklar:
 
https://konyacambalkoncu.net/konya-katlanir-cam-balkon/
 
https://konyacambalkoncu.net/
 
https://konyacambalkoncu.net/konya-otomatik-giyotin-cam-balkon/


BİLGİLENDİRME

İSTANBULUN HER YERİNDEYİZ

 

ASYA VE AVRUPA YAKASININ HER YERİNDE

Katlanır Cam Balkon ve Panjur Sistemleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER